27. Vändra Maraton 1982

27. VÄNDRA MARATON

11.septembril 1982.a.

Osavõtjaid oli peale meie vabariigi ülipikamaajooksjate ka lõunanaabrite hulgast. Vändra meestest startisid Urmas Põldre, Aleksander Margus ja Oleg Ridalaan. Jooksu korraldajad otsustasid seekord teha omalaadse täienduse. Koos maratonimeestega alustasid jooksu ka kuni 12-aastased poisid. Vändra pargis oli neil distantsiks 1,8 kilomeetrit. Lapsi tuli starti üllatavalt palju. Maratoni starti tuli 57 jooksjat, nende hulgas kaks naist Tamaral Merzlikina Riiast ja Sirje Eichelmann Tallinnast.
Algul koos püsinud jooksjate grupp lagunes peagi. Varsti asusid jooksu kindlalt juhtima Rene Meimer ja Jüri Liim. Pöördepunkti läbimisel jäi Jüri Liim Rene Meimerist ja Jüri Lüterist juba minuti võrra maha. Pealtvaatajaile pakkus huvi Sirje Eichelmanni tubli jooks.
Esimesena jõudis Vändra staadionile Kohtla-Järve kalevlane Vladimir Hatsanovski, ta teenis tammepärja ning rohkearvulise publiku tugeva aplausi. Teisena jõudis staadionile Rene Meimer ning kolmanda koha sai Teet Rinaldo. Väga tublilt jooksnud Sirje Eichelmann lõpetas üldjärjestuses kokku seitsmeteistkümnendana, mis oli uus eesti rekord naiste hulgas. Senist vabariigi rekordit parandas enam kui viie minuti võrra. Tamara Merzlikina oli kolmekümne viies. Viieteist aastane Vändra Keskkooli 9. klassi õpilane Urmas Põldre tuli Pärnu rajooni meistriks maratonijooksus ning oli ühtlasi ka parim vändralane maratonirajal. Ta sai kokku kolm auhinda. Ühtlasi oli Urmas Põldre omamoodi juubilariks. Ta oli kahekümnendaks vändralaseks, kes kodualevi maratonidel osalenud. Meie jooksjaist läbis maratoniraja veel Oleg Ridalaan Vändra kolhoosist. Ta oli üldjärjestuses 41. Vanima osavõtja auhind kuulus endisele vändralasele, sõjaveteran Aleksander Margusele. Samaaegselt maratoniga peeti ka spordiühingute „Kalev” ja „Jõud” käesoleva aasta maratonijooksu meistrivõistlused. „Kalevi” meistriks tuli Vladimir Hatsanovski ja „Jõud” meistriks Rene Meimer. Maratonijooksu  lõpetas 49 ning katkestas 8 sportlast.(Karl Kontuse
kokkuvõtete arhiiv, 1956-1985)